Our product range includes a wide range of 26x74cm blue embroidered stole, 26x74cm maroon embroidered stole, 26x74cm orange embroidered stole, 28x80cm brown embroidered stole and 28x80cm pink embroidered stole.
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Fabric | Polywool |
| Embroidery Type | Kashmiri Embroidery |
| Work Coverage | Scattered Work |
| Length | 74 cm |
| Width | 26 cm |
| Base Pattern | Jacquard Base |
| Finish | Fringed |
| Wash Care | Soft Hand Wash |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Fabric | Polywool |
| Embroidery Type | Kashmiri Embroidery |
| Work Coverage | Scattered Work |
| Length | 74 cm |
| Width | 26 cm |
| Base Pattern | Jacquard Base |
| Finish | Fringed |
| Wash Care | Hand Wash |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Fabric | Polywool |
| Embroidery Type | Kashmiri Embroidery |
| Work Coverage | Scattered Work |
| Length | 74 cm |
| Width | 26 cm |
| Base Pattern | Jacquard Base |
| Finish | Fringed |
| Wash Care | Soft Hand Wash |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Fabric | Wool |
| Embroidery Type | Kashmiri Embroidery |
| Work Coverage | Scattered Work |
| Length | 80 cm |
| Width | 28 cm |
| Base Pattern | Jacquard Base |
| Finish | Fringed |
| Wash Care | Soft Hand Wash |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Fabric | Wool |
| Embroidery Type | Kashmiri Embroidery |
| Work Coverage | Scattered Work |
| Length | 74 cm |
| Width | 26 cm |
| Base Pattern | Jacquard Base |
| Finish | Fringed |
| Wash Care | Hand Wash |
Minimum order quantity: 100 Piece
Paramjit Singh (Manager)
Arora Shawl Emporium
419, Naya Mohalla, Mochpura Bazar
Ludhiana - 141008, Punjab, India